اوقات شرعی
   
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 148
    کد: 77343
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
    در راستای راه اندازی کمپین نائب الزیاره/

    حس و حال مجریان محبوب تلویزیون در پیوستن به کمپین نائب الزیاره

    در راستای راه اندازی کمپین نائب الزیاره مجریان محبوب تلویزیون ایران از حس و حال خود در پیوستن به این کمپین سخن گفتند.
    حس و حال مجریان محبوب تلویزیون در پیوستن به کمپین نائب الزیاره

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، این روزها مشهد الرضا حال و هوای عجیبی دارد، بوی زیارت و روزهای ناب عاشقی می دهد و این حال و هوا با نائبان زیارت و مشتاقان زیارتی که کبوتر دل خود را به همراه کبوتران حرم رضوی به پرواز در آورده اند دو چندان شده است.
    سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد به یاری عده ای از اصحاب رسانه و فعالان فرهنگی به مناسبت دهه کرامت و روز های زیارتی امام رضا(ع) برای رساندن ندای دل عاشقان زیارت به ساحت مقدس آن امام همام، اقدام به راه اندازی کمپینی با عنوان «نائب الزیاره» کرده است تا مشهدی ها و زائرانی که در این ایام به زیارت حرم مطهر رضوی می آیند نائب الزیاره اهالی ایران زمین شوند.
    نور خورشید هشتمین امام ولایت آنچنان عرصه های پهناور این سرزمین را فرا گرفته که عاشقان بسیاری را بی تاب زیارتش کرده است؛ در همین ارتباط با تنی چند از مجریان خوب کشورمان گفتگویی داشته ایم که در ادامه می خوانید.
    کمپین نائب الزیاره حس و حال روحانی خوبی به مردم منتقل می کند
    شاهین جمشیدی مجری محبوب و جوان شبکه سه سیما در گفتگو با ما کمپین نائب الزیاره را حرکت خوبی دانسته و می گوید: این کمپین می تواند اجر معنوی و حس و حال روحانی خوبی به مردم منتقل کند.
    وی در پاسخ به این سوال که دوست دارید چه کسی نائب شما در زیارت امام مهربانی ها شود، عنوان می کند:  دوست دارم یک خادم حرم نائب الزیاره ام شده و در پیشگاه امام رضا(ع) برایم دعا کند.
    جمشیدی  که دل خود را راهی  سرزمین خورشید کرده، ابراز می کند: دعا زیاد است ولی آنچه قابل بیان است آرزوی سلامتی برای همه مردم و در درجه دوم برای خودم، خانواده، همسر و فرزندم در بارگاه امام هشتم است و اینکه همه چیز به خوبی و خوشی پیش برود.
    دوست دارم خودم نائب الزیاره مردم شوم
    حسین واحدیان، مجری سپید مو و خندان روی تلویزیون هم در گفتگو با ما از کمپین نائب الزیاره استقبال کرده، می افزاید: کار خیلی خوبی است و برکت زیادی هم برای فرد طالب الزیاره و هم نائب الزیاره خواهد داشت، برکاتی که در سراسر زندگی خود را نشان می دهد.
    وی با بیان اینکه  دوست دارم فردی دلشکسته نائب الزیاره من باشد، عنوان می کند: این افراد به واسطه دل شکسته شان ارتباط بیشتری برقرار می کنند.
    واحدیان که دل خود را در پنجره فولاد گره زده، می گوید: میخواهم فردی که نائب من می شود  در بارگاه منور امام رضا(ع) برایم دعا کند تا خودم به مشهد بیایم و نائب الزیاره کسانی شوم که نمیتوانند به زیارت امام مهربانی ها بیایند.
    نائب الزیارتی از جانب دیگر هموطنان و راه اندازی جریانات  فرهنگی
    علی درستکار، پژوهشگر و مجری برنامه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هم در گفتگو با ما در رابطه با کمپین نایب الزیاره می گوید: اینکه کمپینی در این ارتباط راه اندازی شده، اتفاق خوبی است، هرچند که نایب الزیاره بودن همواره به عنوان عرف و رسم مطرح بوده و قطعا حسن فراوانی هم به همراه دارد.
    وی به برکات زیارت و نائب شدن از جانب دیگران اشاره کرده و می افزاید: این مسئله می تواند سبب همدلی بیشتر و در خاطر داشتن همنوعانمان شده و جریان فرهنگی و معنوی گسترده ای  را در سطح جامعه راه بیندازد.
    به گفته وی در زیارت بارگاه رضوی نایب الزیاره بودن بیشتر به یک فرهنگ و عرف تبدیل شده و من دوست دارم تا مادرم به نیابت از من به زیارت امام هشتم برود.
    نیابت زیارت وافزایش معنویت سفر
    هرمز شجاعی مهر هم دیگر مجری حاذق تلویزیونی کشور در گفتگو با ما طرح کمپین نایب الزیاره را ایده مناسبی در جهت ترویج فرهنگ زیارت عنوان کرده و می گوید: با توجه به این که برخی  مردم ایران بضاعت و یا امکان حضور در مشهد و تشرف به حرم مطهررضوی  را ندارند این کمپین می تواند اتفاق خوبی برای رساندن سلام عاشقان به پیشگاه آن حضرت  باشد.
    وی با بیان این که نیابت زیارت در معنویت افراد بی تأثیر نیست، می افزاید: با این حال معتقدم حضور شخصی افراد در حرم مطهر تأثیرات معنوی بیشتری می تواند داشته باشد.
    این مجری تلویزیون با بیان اینکه اغلب با خانواده در مشهد حضور پیدا می کنم، عنوان می کند:  اگر در مسیر دوستانی تقاضای نیابت زیارت امام مهربانی ها را داشته باشند حتما برای آن ها زیارت کرده و سلامشان را به آقا می رسانم.
    دوست دارم نوجوانان و کودکان پاک مشهدی  نائب الزیاره من شوند
    نجم الدین شریعتی مجری برنامه سمت خدا هم خبرکمپین نائب الزیاره را بسیار خوشحال کننده دانسته  و می گوید: هر فردی  هر جایگاهی باید از این حرکت فرهنگی و معنوی حمایت کند چرا که طبق روایات ثواب بسیار زیادی برای زیارت حضرت رضا(ع) گفته شده  و در بحبوحه روز قیامت امام رئوف در سه مکان  و زمان حساس به دیدار محبان خود می آیند.
    وی عنوان می کند: افرادی هستند که تمکن مالی ندارند و از ثواب زیارت حضرت رضا(ع) محروم بوده اند، در فضای مجازی و صدا و سیما زمانی که تصاویر حرم مطهر رضوی را می بینند، دلتنگی ویژه ای به آن حضرت دارند و این کمپین می تواند التیامی بر زخم درد زیارت آنها باشد.
    شریعتی با بیان اینکه من وقتی به زیارت حضرت رضا(ع) می آیم نائب الزیاره بسیاری از دوستان،آشنایان و مردم ایران هستم، می گوید: دوست دارم نوجوانان و کودکان پاک مشهدی که دل های صاف و باصفا و پر از معنویات دارند به نیابت از من در ایام دهه کرامت به زیارت  امام مهربانی ها بروند.

    تعداد بازدید: 148
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر