اوقات شرعی
   
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 125
    کد: 76670
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۵/۲۶
    در مراسم گلباران حرم مطهر رضوی/

    کریمه اهل بیت الگویی برای دختران سرزمین آفتاب/ جشن دختران مشهدی در آغاز دهه کرامت

    نامیدن آغاز دهه کرامت به نام روز دختران در تقویم فارسی نشان از جایگاه والای دختران در فرهنگ اسلامی جامعه ایرانی دارد و حفظ این جایگاه با تمسک به سیره ائمه و بزرگان دین به خصوص حضرت فاطمه معصومه(س) امکان پذیر است.
    کریمه اهل بیت الگویی برای دختران سرزمین آفتاب/ جشن دختران مشهدی در آغاز دهه کرامت

    به گزارش خبرنگار سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، اول ذیقعده روز میلاد با سعادت کریمه اهل بیت، حضرت معصومه (س) و آغاز دهه پربرکتی است که آغازش میلاد مبارک دخترگرامی هفتمین امام شیعیان و پایانش میلاد مسعود خورشید تابناک ایران زمین امام علی بن موسی الرضا(ع) است. روز میلاد حضرت معصومه(س) بهترین بهانه است تا روز ملی دختران نام گیرد؛ دختران پاک نهادی که در فرهنگ و سبک زندگی ایرانی-اسلامی جایگاه ویژه ای دارند و بی تردید همین رتبه و تراز بالا سبب شده تا دختران جامعه ما در نوک پیکان تهاجم فرهنگی قرار گیرند.

    سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد به مناسبت این روز مهم مراسمی با حضور صدها بانوی مشهدی در عرصه میدان شهدا ترتیب داد. در این مراسم که با قرائت قرآن آغاز شد حاضران با نوای مداح اهل بیت روز میلاد بانوی کرامت را به محضر برادر بزرگوار ایشان تبریک گفتند. 
    بانوان در این مراسم با شاخه های گل و تراکت هایی حاوی تبریک روز میلاد دخترگرامی امام کاظم(ع) حضور به هم رسانده بودند، جهت عرض تبریک به برادر بزرگوار بانوی مهربانی به سمت بارگاه نورانی امام علی بن موسی الرضا(ع) حرکت کردند.
    جعفری بانویی که همراه با فرزند یک ساله خود در این مراسم شرکت کرده بود از هیجان وصف ناپذیر خود از شرکت در این مراسم سخن گفت و ادامه داد: برگزاری این چنین مراسمی باعث انس و الفت بیشتر جوانان با اهل بیت می شود.
    کریمه اهل بیت الگویی برای دختران سرزمین آفتاب
    وی با بیان این که سیره حضرت معصومه(س) الگوی مناسبی برای دختران و زنان است تأکید کرد: این که برخی دختران به حجاب خود و حفظ جایگاه و شأن خود در جامعه توجه نمی کنند به دلیل کمبود آشنایی این دختران و بانوان با سیره شخصیت های مذهبی مانند حضرت معصومه(س) است.
    قربانی دختر نوجوانی که همراه مادر و تعدادی از دوستانش از اولین نفراتی بودند که در عرصه میدان شهدا حاضر شدند حضور خود در این مراسم را به دعوت حضرت معصومه(س) بیان کرد و گفت: حضرت معصومه(س) در خانواده بزرگواری متولد شده اند و همین امر باعث شده ایشان از جایگاه والایی به لحاظ شخصیت فردی و کمالات روحی برخوردار باشند.
    وی روز دختر را به همه دختران ایران زمین تبریک گفت و تأکید کرد: بهره گیری از روش زندگی حضرت معصومه(س) در این زمانی که جوانان به دنبال الگوی مناسبی برای زندگی خود هستند، می تواند راهی برای نجات از این سردرگمی ها باشد.
    این نوجوان مشهدی ادامه داد: در فرهنگ اسلام دختران از جایگاه والایی برخودارند و پدران و مادران می توانند از رفتار پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) برای تربیت دختران خود استفاده کنند.
    حشمتی بانوی میانسالی که برای تبریک روز میلاد کریمه اهل بیت به امام رضا(ع) با شوق بسیاری گام بر می داشت از لزوم توجه به سیره حضرت معصومه(س) گفت و افزود: اگر در این گونه مراسم ها سیره این بانوی بزرگوار برای دختران و بانوان جامعه مطالبی بیان شود بسیاری از مشکلات این قشر از جامعه حل می شود.
    وی با بیان این که روز میلاد حضرت معصومه(س) باید روز همه بانوان ایرانی باشد گفت: امیدوارم دختران ایرانی با تأسی به زندگی این بانوی بزرگوار و الگو قرار دادن سجایای اخلاقی ایشان در زندگی خود، به سمت زندگی ایرانی اسلامی پیش روند.
    مسدود شدن خیابان های منتهی به حرم به احترام بانوان آسمانی
    پس از اتمام مداحی دختران و بانوان آسمانی حاضر در این اجتماع به منظور تشرف گروهی به حرم مطهر به سوی بارگاه منوری رضوی حرکت کردند و نیروی انتظامی به احترام بانوان و دختران سرزمین آفتاب خیابان های منتهی به حرم از عرصه میدان شهدا را مسدود کرد.
    در حرم مطهر رضوی بانوان در رواق امام خمینی(ره) تجمع کردند و از مداحی مداحان اهل بیت بهره گرفتند. در ادامه مراسم حجت الاسلام سید جعفر طباطبایی، معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در سخنانی کوتاه به بررسی ابعاد شخصیتی حضرت معصومه(س) پرداخت و اظهار داشت: در زیارت کریمه اهل بیت از ایشان می خواهیم که برای بهشتی شدن ما پیش خداوند وساطت کند.
    وی با بیان این که جایگاه ایشان به گونه ای است که در زیارت جامعه خطاب به این بانوی بزرگوار عباراتی وارد شده افزود: کرامات و عنایات آستان مقدس حضرت معصومه(س) بسیار فراوان و شامل حال خاص و عام بوده است.
     برخی القاب حضرت معصومه(س) را برشمرد و تصریح کرد: در زیارت نامه ها برای ایشان القابی مانند حمیده، رشیده، تقیه، رضیه، مرضیه و سیده طاهره وارد شده و لقب کریمه اهل بیت هم از القابی است که توسط علمای شیعه مورد استفاده قرار می گیرد.
    حجت الاسلام طباطبایی بیان داشت: مقام والای حضرت معصومه(س) به جایی رسید که امام رضا(ع) در شأن ایشان فرمود هرکس این بانوی بزرگوار را زیارت کند خداوند ثواب بهشت را به عنوان عنایت خواهد کرد.

    تعداد بازدید: 125
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر